GRAFOMOTORIKA

Foto: LEONARDO - centrum volného času
Web   Telefon
Od 1100Kč / pololetí
5-7let
Bohužel, tento kurz nemá žádné volné termíny
Nevadí, podívejte se na nabídku dalších kurzů.
Jiné kurzy

Popis kroužku / kurzu:

Grafomotorika je soubor psychomotorických činností, které jsou vykonávány při psaní a kreslení. Při psaní je potřeba vykonávat účelné pohyby, které jsou založeny na koordinaci oka a ruky.

Nápravný grafomotorický program je jednou z možností, jak předejít možným problémům před nástupem do školy. Tento program se běžně provádí i u dětí v raném školním věku.

Pokud nemá dítě dostatečně zautomatizované grafomotorické pohyby a propojené pohyby všech kloubů paže (rameno, loket, zápěstí, prsty), dítě ztrácí při psaní rychlost. Jsou to takové děti, které si stěžují na to, že „paní učitelka diktuje rychle, kdyby diktovala pomaleji, tak bych to stačil“.

Takové dítě může chybovat i v pravopisu. Může se tedy projevovovat jako dítě se specifickou poruchou učení.

Pojďte trénovat na školu s námi....

LEONARDO - centrum volného času:

Centrum volného času Leonardo je dobrovolná nezisková organizace odborníků z oboru teorie a praxe mimoškolních aktivit dětí a mládeže.
Stále se rozrůstající Centrum volného času Leonardo bylo založeno v roce 2000. Od té doby se intenzivně věnujeme realizaci volnočasových aktivit, které zahrnují sportovní, umělecké, hudební, pohybové i vzdělávací programy pro děti, mládež, dospělé i seniory. Naší specializací jsou především kursy keramiky, jazykové kursy, hudební a pohybové kursy. Stále se nám také úspěšně daří rozšiřovat stávající nabídku kroužků o nové a zajímavé obory. Nabízíme i aktivity pro rodiče s dětmi a dětské příměstské tábory.

Místo konání:

Kutnohorská 10/55, 10900 Praha 10 - Dolní Měcholupy

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky