Míchání olejových barev!!! SOBOTNÍ SPECIÁL - 4.5.2019

Foto: L´Atelier beaux arts
Web   Telefon
1500Kč / kurz
15-99let
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 4.5.2019 do 4.5.2019
Žádost o rezervaci   →
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 4.5.2019 do 4.5.2019
Žádost o rezervaci   →
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 4.5.2019 do 4.5.2019
Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Kurz je určen jak pokročilým, co chtějí prohloubit své znalosti míchání barev, tak úplným začátečníkům, kteří se tak blíže seznámí s důležitou součástí techniky olejomalby, která se bez míchání barev neobejde.Jednoduše otevírá dveře ke složitějším výtvarným úkolům, či čistě malířským problémům.
Olejové barvy mají široké spektrum využití. Můžete použít zředěné i nezředěné, můžete je na obraz nanášet štětcem nebo malířskou špachtlí nebo dokonce prsty a můžete pracovat na velkých nebo malých formátech. Je proto důležité orientovat se v používaní olejových barev a jejich míchaní.
Naučte se vidět a namíchat barvy které potřebujete k malování.Probereme mimo jiné typy výrobců olejových barev a ve zkratce si vysvětlíme co jednotlivé zkratky a znaky na tubách znamenají a jak se v nich orientovat.
Olejomalba je dodnes nejrozšířenější technikou v malířství. Proto je dobré věnovat největší pozornost míchaní olejových barev. V kurzu probereme důležitý přehled barev podle rychlosti a charakteru schnutí. Nebude chybět úvod do světa barev který zahrnuje vztahy barev, teplotu barev (studené a teplé barvy), valér (světelná hodnota barevného tonu) tón (odstupňování barvy do hloubky), komplementární barvy (barvy umístěné proti sobě na barevném kruhu), neutrální barvy (šedé odstíny tvoří kontrast s výraznými barvami) a nakonec rozlišné barevné pigmenty.
K docílení žádaného efektu nelze pominout alespoň základní teoretickou znalost barevných tonů a v praxi ji pak využít v samotné malbě.
Workshop bude dopoledne věnován teoretickému úvodu o míchaní barev. Pak si každý vytvoří barevný vzorník ze dvou primárních barev. Po obědě by každý z této palety namaloval jednoduché zátiší (na příklad jako malíř G. Morandi). Postačí váza s dalším předmětem a neutrálním pozadím. Je to výborné cvičení na míchaní jemných odstínů a valérů.K úspěšnému zvládnutí míchaní barev je zapotřebí naučit se rozpoznat rozdíly mezi primárními barvami, jedině pak budete schopni objevit tajemství míchání sekundárních barev, tedy směsi ze dvou barev primárních. Kurz vás postupnými krůčky seznámí s jednoduchými pravidly, kde platí první základní pravidlo, které říká, že je rozumné začít jen několika barvami a postupně přidávat další.
Jak budete postupně získávat zkušenosti, budete zjišťovat, které barvy se špatně míchají nebo je nelze míchat vůbec a v souladu s tím rozšíříte svoji barevnou paletu.

L´Atelier beaux arts:

Jsme soukromý malířský ateliér, který pořádá výtvarné kurzy. Zaměřeni jsme výhradně na malbu, naší specializací je olejomalba a v rámci ní hyperrealismus.
Naším cílem je poskytovat výuku malby na odborné úrovni pro všechny zájemce a odvážné bez ohledu na věk a zručnost.

Místo konání:

Klimentská 1515/22, 11000 Praha 1 - Nové Město

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky