Kopie starých mistrů SOBOTNÍ SPECIÁL - 2.2.2019

Foto: L´Atelier beaux arts
Web   Telefon
1500Kč / kurz
15-99let
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 2.2.2019 do 2.2.2019
Žádost o rezervaci   →
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 2.2.2019 do 2.2.2019
Žádost o rezervaci   →
SO 10:00 - 17:00
Ještě máme volno
Každá sobota od 2.2.2019 do 2.2.2019
Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Kopírování obrazů je nejbezpečnější způsob, jak zlepšit své malířské dovednosti, ať už pokročilý umělec nebo začátečník.
Studenti se seznámí s malířskou metodou vytvoření věrné kopie daného námětu. Nejde o složité restaurátorského postupy. Cílem je jednoduchými kroky přiblížit postupy klasické lazurní malby.
V 17. století bylo běžné že malíři dodávali světla neprůhlednými barvami a stíny tenkými transparentními tmavými tóny. Zejména barokní malíři jako Caravaggio, Velázquez a Rubens využívali těchto temných podkladů ke zdůraznění ploch velkých kontrastů a
k vytvoření dramatických světelných efektů.
Lazurovaní je výhodný způsob, jak obohatit a prohloubit barevný ton. Lazura je tenká vrstva transparentní olejové barvy, kterou nanášíme na již namalovaný uschlý podklad. Lazura dodává malbě hloubku a svým stejnoměrným pokrytím dílo silně sjednocuje a harmonizuje. Tuto techniku využijete nejen v kopii, ale i při malbě vlastních motivů jako například rodinných fotografií apod.
Dle motivu protrénujete lidskou postavu, která nabízí největší prostor při řešení gest, proporcí a jemných barev. Při zátiší zase vztahy mezi předměty samotnými, jako jsou prostory, které mezi sebou tvoří, hloubka stínu atd. Budete také pracovat s perspektivou či světelným kontrastem.Z kurzu se dá z tohoto cvičení hodně vytěžit a dál jej rozvíjet. Proto kopírování starých mistrů patřilo a dodnes patří mezi důležité disciplíny k osvojení si malířské dovednosti.
Začíná se přenesením motivu na plátno. Pak pomocí omezené palety (okr tmavý, okr červený) se štětcem vyšrafuje načrtnutá kresba a celé plátno se zatónuje okrovou barvou. Obraz pokračuje podle malířských plánů: od pozadí do popředí se postupně přes sebe vrství jednotlivé barvy, které už odpovídají danému námětu. Ve zkratce to znamená toto:
a. tmavý podklad
b. začíná se od tmavých odstínů ke světlým
c. ve stínech se používají lazury
d. nasazení pastózních nejsilnějších světel.

L´Atelier beaux arts:

Jsme soukromý malířský ateliér, který pořádá výtvarné kurzy. Zaměřeni jsme výhradně na malbu, naší specializací je olejomalba a v rámci ní hyperrealismus.
Naším cílem je poskytovat výuku malby na odborné úrovni pro všechny zájemce a odvážné bez ohledu na věk a zručnost.

Místo konání:

Klimentská 1515/22, 11000 Praha 1 - Nové Město

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky