Perspektiva - s pomůckami SOBOTNÍ SPECIÁL

Foto: L´Atelier beaux arts
Web   Telefon
2000Kč / kurz
15-99let
Bohužel, tento kurz nemá žádné volné termíny
Nevadí, podívejte se na nabídku dalších kurzů.
Jiné kurzy

Popis kroužku / kurzu:

Perspektiva je způsob, jakým se znázorňuje prostorová hloubka v ploše
V kurzu perspektivy začneme od úplných začátků perspektivy. Vyzkoušíme si jak jednoúběžníkovou tak dvouúběžníkovou perspektivu a to na základních tvarech - krychle, koule atp. Dále si vyzkoušíme šrafování a dopad světla na předmět.
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé výtvarníky. Určen je i studentům připravujícím se na talentové zkoušky na střední a vysoké umělecké školy.
Cílem kurzu je seznámit studenty se základními pojmy, pochopit principy perspektivy, které uplatní v praxi a v neposlední řadě si nakreslit/namalovat perfektně perspektivně vyšrafovanou/vystínovanou kresbu/ malbu.
Díky znalostem a tréninku perspektivy získá výtvarník větší volnost a sebedůvěru znázornění. Tréninkem perspektivy si výtvarník zlepšuje a zpřesňuje pozorovací schopnosti
Dobrý malíř by měl mít perspektivu v malíčku a neměl by se bát kdykoli tužkou zachytit do skicáku právě sledovanou scénu na ulici.
1h -úvod do historie, vysvětlení základních principů lineární perspektivy
2h -skicování zátiší-základních tvarů-kvádr, krychle, koule..atp. jedná se o rychlé 10-15 minutovky do skicáku+základy šrafování, odstínování, dopad světla
-oběd-
3h- kresba/ malba zátiší - zátiší z ovoce, květin, džbánu

L´Atelier beaux arts:

Jsme soukromý malířský ateliér, který pořádá výtvarné kurzy. Zaměřeni jsme výhradně na malbu, naší specializací je olejomalba a v rámci ní hyperrealismus.
Naším cílem je poskytovat výuku malby na odborné úrovni pro všechny zájemce a odvážné bez ohledu na věk a zručnost.

Místo konání:

Klimentská 1515/22, 11000 Praha 1 - Nové Město

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky