Výrazový tanec pro předškoláky

Foto: Esenciální zdraví
Web   Telefon
1800Kč / pololetí
3-7let
ÚT 16:00 - 16:45
Ještě máme volno
Termín již probíhá, ale ještě máme volno. Cenu vám upravíme podle počtu zbývajících lekcí.
Každé úterý od 5.2.2019 do 11.6.2019
Poznámka: Skupinka pro starší předškoláky (5-7 let)
Žádost o rezervaci   →
ÚT 15:00 - 15:45
Ještě máme volno
Termín již probíhá, ale ještě máme volno. Cenu vám upravíme podle počtu zbývajících lekcí.
Každé úterý od 5.2.2019 do 11.6.2019
Poznámka: Pro menší děti (3-5let)
Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Tanec mají všechny děti v těle. Hudba, tanec, zpěv jsou pro děti přirozenou součástí jejich dětských životů. Mým lektorským záměrem je toto přesvědčení ochránit a rozvinout.

Tanec není pouze o tom, jak vypadáme navenek, ale především o prožitku, o tom, co při tanci cítíme. Tanec přináší dětem odreagování a psychické uvolnění, podporuje dětské sebevědomí a spontaneitu. Pomocí tance posilují děti nejen své tělo, ale i ducha, učí se novým pohybům, novým situacím. Rozvíjí cit pro hudbu, prostorovou orientaci a představivost. Také se naučí s vnímat své tělo a používat ho kreativně.

Obsah hodiny
Během hodiny si děti vyzkouší základní principy přirozeného tanečního pohybu (práce na zemi, ve dvojicích, otočky atp.) a práci s tělem a dechem. Výběr muziky je pro mě velmi důležitý. Záměrně měním styly muziky a interprety. Děti tančí na klasickou muziku, etno muziku, lidové tance, i pop muziku. Během hodiny využívám také pomůcky (např. hudební nástroje, šátky, kostýmy). Součástí lekcí je také tanečně – divadelní část, kdy si děti vyzkouší, jaké to je vyprávět pohádkový příběh beze slov, pomocí tance a pohybu. V případě potřeby, momentální nálady zařazuji do hodiny také klidnější jógově-meditační aktivity.

V hodinách využívám čisté esenciální oleje dōTERRA.

Esenciální zdraví:

O lektorce

Anna De Blasio
Pohyb a tanec mě provází celým mým životem. V dětství jsem tancovala jsem v souboru lidových tanců Rozmarýnek, dále akrobatický rock and roll a skončila jsem u contemporary tance ve skupině Junior Domino Dance Company. Posledních 20 let také cvičím jógu a pokračuji v contemporary tanci.

Dětskou jógu učím již několik let, společně s výrazovým tancem pro děti (předškoláci, školáci). Tento rok jsem otevřela také lekci contemporary tance pro dospělé začátečnice. V současné době studuji certifikovaný kurz Pilates, který přirozeně doplní všechny mé hodiny.


Jak vyučuji?
V lekcích se obecně soustředím na správné provedení cviků, propojení cvičení s dýcháním a na neustálé uvědomování si svého těla. Věřím, že "méně je více", proto se nesnažím zahltit malé i velké klienty přemírou informací a složitých cviků. Struktura hodiny je daná, podle momentálního naladění skupinky měním obsah jednotlivých částí.

Každý má jiné dispozice, jiné možnosti a tanec/jóga je skvělou příležitostí jak poznat své tělo a začít ho mít rád takové, jaké je. Proto je pro mě důležité, aby klienti prožívali své pohyby spíše "vnitřně". Vnímali, co s nimi pohyb dělá, jaké emoce vyvolává, spíše než se pozorovali v zrcadlech a zlobili se na sebe, že nezvednou nohu tak vysoko jako sousedka:-).

Jednodušše jakýkoliv pohyb, na který si uděláme čas, by nám měl přinášet radost, možná nové výzvy a hlavně dobrý pocit sama ze sebe.

Budu se na Vás těšit!

Anna

Místo konání:

Na Bohdalci 1437/7, 10100 Praha 10 - Michle

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky