Ateliér Prototyp ~ Příprava na talentové zkoušky

Foto: Studio Prototyp
Web   Telefon
500Kč / lekce
14-99let
Termín dohodou
Ještě máme volno
Konkrétní termín si domluvíte přímo s organizátorem kroužku / kurzu. Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Kurz je určen pro ty, kteří se chystají k talentovkám na vysoké školy, zaměříme se především na základní přijímačková témata, znovu a opravdu pořádně. U každého z Vás se budeme soustředit na slabá místa a nakonec doplníme, zkonzultujeme a vybereme kolekci prací, které považujete za stěžejní a budete se jimi chtít u zkoušky prezentovat. Čekají vás klasické úkoly jako kresba a malba zátiší, použití perspektivy, portrét a oborová témata a cvičení zaměřená podle náplně Vaší přijímací zkoušky. Důležitou součástí kurzu je diskuse o Vašich volných pracích, protože částí přijímací zkoušky je i pohovor, takže se na něj připravíme a samozřejmostí je spousta domácích úkolů. Čeká Vás hodně práce.)

Po domluvě je možné se individuálně objednat ke konzultaci prací a portfolia. Připravujeme jak na střední, tak na vysoké umělecké školy. Jsme absolventkami Akademie výtvarných umění v Praze, kde již několik let vedeme Letní výtvarné kurzy.

Cena: 500,-czk / 2h

Materiál: je zahrnut v ceně

Studio Prototyp:

Prototyp zakládáme jako flexibilní prostor pro umění a jeho přesahy. Experimentální dílnu pro pořádání výtvarných kurzů pro děti i dospělé, workshopů, přednášek a výstav. V přízemí našeho vnitroblokového domečku sídlí cyklo-dílna Jan, kde si můžete dát opravit kolo nebo si pořídit nové. Náším cílem je najít způsob, jak propojit věci, které máme rádi.

Během pravidelných vernisáží chceme vždy prezentovat jednoho výtvarného umělce a něco málo z oblasti užitého umění. Rádi bychom představili umělce a designéry s prvotním zaměřením na kvalitu jejich práce, diverzitu přístupů a názorů. Vernisáže jsou pro nás zároveň i příležitostí, jak se společně potkat.

Výtvarné kurzy mohou potom usnadnit přístup k umění. Prostřednictvím praktické zkušenosti s klasickými i experimentálními technikami, se snažíme vést studenty k dalšímu samostatnému zkoumání různých médií. Soustředíme se především na proces tvůrčí práce a její vývoj.

Workshopy a přednášky jsou jednorázové akce, kde se chceme věnovat tématům, která souvisí s výstavním programem a chodem Prototypu, s jeho lokalitou a zájmem Vás kteří k nám chodíte. Zajímají nás lidé se silnými specifickými zájmy, zveme si ty, se kterými můžeme kooperovat a kteří nás svou prací inspirují. Nesledujeme konkrétní cíle, náš program vyrůstá z aktuálního dění a témat na která narážíme. Workshopy jsou intenzivní akcí, kde se můžete setkat se zajímavými osobnostmi současného dění, diskutovat s nimi a kooperovat, získat praktickou zkušenost s jejich pracovními metodami nebo se podílet na společném výtvarném procesu.

Místo konání:

Sekaninova 486/16, 12800 Praha 2 - Nusle

Partneři:


© 2021 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky