Kresba a malba pro Seniory

Foto: Atelier Montmartre
Web   Telefon
4519Kč / trimestr
18-99let
ČT 10:30 - 13:00
Ještě máme volno
Termín již probíhá, ale ještě máme volno. Cenu vám upravíme podle počtu zbývajících lekcí.
Každý čtvrtek od 7.4.2022 do 23.6.2022
Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Jste v důchodovém věku a rádi byste si splnili svůj dávný sen? Rádi byste vyrazili do společnosti lidí, kteří mají rádi výtvarné umění, zrovna tak, jako Vy? Jsme tady pro Vás.
Dopolední kurz Čtvrtky od 10:30 - 13:00

Co se v rámci kurzu naučíte?

Během totoho kurzu jsou studenti seznámeni se základními uměleckými technikami a tématy, naučí se základy linky, stavbu obrazu, kompozici, barevnost.... najdou si svůj styl stínování a seznámí se s dalšími základy výtvarného umění, které jsou třeba, aby se v kresbě a malbě posunuli dál.

Vyzkoušíte si studijní kresbu, kresbu Zátiší, Krajiny, Portrétu či figury ad. Lektor s Vámi rád zkonzultuje i Vaše domácí výtvarné práce, popřípadě další Vaše návrhy podmětů ke kresbě či malbě.

Přibližný program kurzu - průřez technikami kresby a malby

Kresba - tužka, uhel, suchý pastel

Malba - akvarel, akryl, olejomalba

Účel kurzu a proč si vybrat právě tento kurz?

Účelem tohoto kurzu je vyzkoušení a osvojení různých technik kresby a malby, aby měl student představu, co konkrétní technika obnáší - použití materiálů + realizace kresby či malby dle zadání a s pomocí lektora.

Kurz probíhá v malé skupince max. 6 - 8 lidí, přičemž se lektor může soustředit na každého studenta zvlášť. Jistě bude také obohacující, pohybovat se ve skupince osob, které mají podobný zájem jako Vy.

Výsledek kurzu

Výstupem je základní znalost různých technik kresby a malby, na základě které se student rozhodne, která technika mu sedí a baví jej nejlépe a ve které se bude chtít dále zdokonalovat.

Během lekcí si odnesete domů několik výtvarných prací, které sami v ateliéru vytvoříte pomocí rozdílných technik, avšak především si odnesete zkušenost, která Vás v kresbě a malbě posune dále a dá Vám výborný základ a jistotu pro Vaši další práci. Výtvarný kurz tohoto typu je také zážitkem a zároveň slouží jako skvělý odpočinek a výborná změna od všedních záležitostí.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé v důchodovém věku 60+.

Počet lekcí v kurzu: 12 lekcí
1 lekce trvá 2,5 hodiny
Zvýhodněná cena pro seniory - 4.519,- Kč
V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky ke kresbě a malbě!
Lekce se konají 1x týdně
Dopoledne ve Čtvrtek od 10:30 - 13:00

Atelier Montmartre:

VÝTVARNÉ KURZY PRO DĚTI

Kurz malování pro děti je zaměřen na rozvoj jejich fantazie a výtvarného projevu jejich pocitů. Vaše děti v našem Ateliéru najdou skvělý prostor pro tu správnou podporu jejich tvořivosti. Svěřte je do rukou profesionálů a mladého kolektivu, který je zahrne spoustou her a zábavy.

Místo konání:

Kroftova 392/8, 15000 Praha 5 - Smíchov

Partneři:


© 2022 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky