nový kurz ZÁKLADY VÝTVARNÝCH TECHNIK pro dospělé i mládež

Foto: Ateliér Kroužek
Web   Telefon
4900Kč / kurz
15-99let
PO 19:00 - 21:00
Ještě máme volno
Každé pondělí od 25.10.2021 do 10.1.2022
Poznámka: Zápis je možný kdykoliv během konání kurzu až do naplnění kapacity.
Žádost o rezervaci   →

Popis kroužku / kurzu:

Kurz základů výtvarných technik je vhodný pro každého začátečníka či mírně pokročilého účastníka, který se chce seznámit s kreslířskými či malířskými postupy a je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro mládež.

Kurz má edukační a studijní charakter, kde se na začátku seznámíte s nejzákladnějšími principy kresby (uhlík, rudka, tužka, pastel) a jejími výrazovými prostředky (bod, linie, tvar), jejichž kombinace Vás dovede k osvojení si dovednosti přepisu viděné skutečnosti jednoduchých předmětů nebo souborů předmětů - zátiší.

Zátiší jako námět nabízí širokou škálu základů kompozice, perspektivy, barvy a anatomie předmětu, které Vám poskytne zkušenosti k dalším tradičním žánrovým disciplínám - portrét, krajina, atd…
Se složitějším námětem se společně přesuneme k malbě - teorie, míchání barev, technice akrylu či oleje.

Budeme Vám naslouchat a snažit se vyhovět Vašim požadavkům. Na základě kolektivních nebo individuálních konzultací společně zjistíme, která technika je pro Vás to "pravé ořechové" a kterou v budoucnu můžete rozvíjet. Klademe si za cíl Vás na kurzu seznámit s širokou oblastí umění, ve kterém si každý může vybrat díky své krásné různorodosti.

V ateliéru je k dispozici ZÁKLADNÍ VÝTVARNÝ MATERIÁL V CENĚ: papíry, tužky, uhly, rudky, pastel, temperové barvy a ke konci kurzu i jedno malířské plátno. V ceně kurzu pak nejsou: olejové či akrylové barvy s jejichž pořízením Vám na kurzu poradíme.

Lekce budou v pondělí v 19:00-21:00 od 25. 10. 2021 do 10. 1. 2022 / celkem 11 lekcí.
Cena za celý kurz je 4 900 Kč.
Kurz povede naše nová lektorka Mgr. art EMA STASOVÁ.

Ateliér Kroužek:

První výtvarné kroužky pro děti jsme založili v roce 2009 v Brně Židenicích s názvem Ze školy do ateliéru, od té doby se kroužky několikrát po Brně stěhovaly, měnily název i spolupráci s jinými umělci.
Nejvíce se ateliér rozvíjel v prostorách v Králově Poli v Brně ve spolupráci s Hankou Linhartovou, která ateliér převzala a vede jej dodnes. V současnosti společně pořádáme například příměstské tábory.
Od roku 2017 provozujeme ateliér v Modřicích u Brna, který už nese současný název Ateliér Kroužek a vede jej Lenka Kamínková.

Ateliér v Praze otevřela Lenka Kamínková ve spolupráci s Bárou Pertlovou (dříve Kamínkovou) a Michaelou Bachoríkovou na Žižkově v roce 2015. Ten už měl jméno Ateliér Kroužek. Tento ateliér se už také stěhoval, ale jen v rámci Žižkova, kterému jsme stále věrni. Kroužky zde vede Bára Pertlová.

Místo konání:

Žerotínova 1742/54, 13000 Praha 3 - Žižkov

Partneři:


© 2021 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky