Ateliér Prototyp ~ Výtvarný kurz pro děti

Foto: Studio Prototyp
Web   Telefon
300Kč / lekce
4-7let
ČT 15:30 - 17:00
Ještě máme volno
Každý čtvrtek od 8.9.2022 do 22.12.2022
Žádost o rezervaci   →
ČT 15:00 - 16:30
Tento termín už máme bohužel obsazený
Každý čtvrtek od 6.1.2022 do 30.6.2022

Popis kroužku / kurzu:

Tady si hlavně hrajeme, na každou hodinu máme připravený hrací program, kde se potkáváme s různými technikami a materiály.

Co všechno třeba může být tiskátko?- od razítka přes klacík, jablíčko a houbu se budeme věnovat až tak složitým grafickým technikám, jakou je třeba otiskování mokrého pomalovaného hadříku.

Každé dítě je jiné, kluky baví stavět z kostek dům a z kaštanů spojit hada, holky zase velká barevná louka a duha po dešti, proto se snažíme témata střídat a přizpůsobovat dětem ve skupině. Zároveň pořád myslíme na jemnou motoriku, protože se nám bude ve škole hodit, když víme, jak se drží tužka nebo nůžky a jak se udělá skoro rovná čára. Samozřejmě musíme mít i nějaká pravidla, takže se snažíme při kurzu moc nekřičet a neřádit, když to zrovna není na programu a nikoho nenutíme k akci, když se chce třeba jenom dívat.

Materiál: je zahrnut v ceně, oblečení pracovní nebo si přinést tričko na malování

Kapacita: maximálně 7 dětí v kurzu

Studio Prototyp:

Prototyp zakládáme jako flexibilní prostor pro umění a jeho přesahy. Experimentální dílnu pro pořádání výtvarných kurzů pro děti i dospělé, workshopů, přednášek a výstav. V přízemí našeho vnitroblokového domečku sídlí cyklo-dílna Jan, kde si můžete dát opravit kolo nebo si pořídit nové. Náším cílem je najít způsob, jak propojit věci, které máme rádi.

Během pravidelných vernisáží chceme vždy prezentovat jednoho výtvarného umělce a něco málo z oblasti užitého umění. Rádi bychom představili umělce a designéry s prvotním zaměřením na kvalitu jejich práce, diverzitu přístupů a názorů. Vernisáže jsou pro nás zároveň i příležitostí, jak se společně potkat.

Výtvarné kurzy mohou potom usnadnit přístup k umění. Prostřednictvím praktické zkušenosti s klasickými i experimentálními technikami, se snažíme vést studenty k dalšímu samostatnému zkoumání různých médií. Soustředíme se především na proces tvůrčí práce a její vývoj.

Workshopy a přednášky jsou jednorázové akce, kde se chceme věnovat tématům, která souvisí s výstavním programem a chodem Prototypu, s jeho lokalitou a zájmem Vás kteří k nám chodíte. Zajímají nás lidé se silnými specifickými zájmy, zveme si ty, se kterými můžeme kooperovat a kteří nás svou prací inspirují. Nesledujeme konkrétní cíle, náš program vyrůstá z aktuálního dění a témat na která narážíme. Workshopy jsou intenzivní akcí, kde se můžete setkat se zajímavými osobnostmi současného dění, diskutovat s nimi a kooperovat, získat praktickou zkušenost s jejich pracovními metodami nebo se podílet na společném výtvarném procesu.

Místo konání:

Sekaninova 486/16, 12800 Praha 2 - Nusle

Partneři:


© 2022 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky