117. Pionýrská skupina Kalich

Foto: 117. Pionýrská skupina Kalich

117. Pionýrská skupina Kalich:

117. pionýrská skupina Kalich vznikla v roce 1990 v návaznosti na oddíl Kalich. V práci s dětmi máme tradici již mnoho let. Jsme členy zapsaného spolku Pionýr, demokratického, dobrovolného, samostatného a nezávislého spolku dětí, mládeže a dospělých. Nemáme nic společného s žádnou politickou stranou ani náboženskou skupinou. Řídíme se základními dokumenty spolku - Stanovami Pionýra a Programem Pionýra.

Sídlíme na Praze 3 na Žižkově, konkrétně v Lucemburské ulici č.p. 42, kousek od metra Flora. Zde máme útulnou klubovnu, kde se oddíly jednou týdně schází. Hravou formou se snažíme učit se tábornickým dovednostem, poznávat přírodu či památky a snažíme se dětem předat věci potřebné do života.

Naše oddíly:
Orlíci : starší děti 8 - 15 let.
Předškoláci : nejmladší děti 5-7 let;
orlické schůzky probíhají vždy ve středu od 17 00 - 19 00, předškoláci zatím mají každý měsíc jednodenní či víkendovou výpravu, občas také s rodiči.
Letní tábor pořádáme již několikátým rokem na tábořišti v Novohradských horách mezi obcemi Malonty a Pohorská Ves. Zde, v nádherném prostředí na louce mezi lesy, trávíme krásných čtrnáct dnů. Tábor je zpravidla v indiánském duchu - spíme ve stanech týpí a celý program bývá takovým "hraním si na indiány". V posledních letech se nám také osvědčilo brát si s sebou kola a prokládat pobyt v okolí tábořiště výlety do vzdálenějších končin.

Oddíl vede sehraný kolektiv vyškolených vedoucích a instruktorů, kteří spolu v těchto oddílech vyrostli a chtějí stejnou radost a zkušenost předat i dnešním dětem.

Jsme tu pro všechny malé i větší Pražáky a Pražačky, které už nebaví sedět doma a koukat na stále stejné pořady v televizi a hrát stejné hry na počítači. Zveme k nám kluky a holky, kteří by rádi potkali partu fajn kamarádů a prožili spolu s nimi spoustu nových věcí a zábavy. Všechny ty, kteří by rádi navštívili nová místa a zažili nezapomenutelné chvíle a mají chuť rozšířit si obzory o nové dovednosti a znalosti. Tak neváhejte, vezměte za ruku rodiče a přijďte mezi nás nakouknout, rádi Vás mezi sebou uvítáme.
Web

Adresa:

Lucemburská 1869/42, 13000 Praha 3 - Žižkov

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky