Výtvarná škola Brno

Foto: Výtvarná škola Brno

Výtvarná škola Brno:

Město Brno vám nabízí prostorný ateliér s kvalitním vybavením a s bezbariérovým přístupem v kulturně nejcennějším komplexu historických budov Staré radnice. Ateliér od roku 1998 vede zkušený brněnský výtvarník Aleš Chalupa a pro širokou veřejnost i profesionální výtvarníky se zde nabízí v současné době u nás jedna z nejkvalitnějších forem výtvarných kurzů.

Ať jste úplný začátečník, zkušenější výtvarník nebo profesionál, můžete se u nás s chutí zabrat do tvárné hmoty, zaposlouchat do výkladů nebo jen tak relaxovat a dýchat tvůrčí ovzduší. Výuka nehýří nepřehlednou povrchní nabídkou výtvarných technik, ale klade důraz na kvalitní výtvarné základy a někdy již i zapomenuté poctivé řemeslo, které vedoucí ateliéru Aleš Chalupa v letech 1980 až 1990 měl možnost získat především od vynikajícího učitele Ladislava Martínka na Střední uměleckoprůmyslové škole Brno a následně na Vysoké škole uměleckoprůmyslové Praha. Po studiích Aleš Chalupa pracuje na návrzích interiérů, v propagační grafice a věnuje se malířské a sochařské tvorbě. Současně působil jako pedagog již od roku 1991 na ZUŠ ve Šlapanicích u Brna, na ZŠ ve Šlapanicích u Brna a také na ZUŠ Veveří Brno, v roce 1994 na scénografii na JAMU v Brně a od roku 1998 ve výtvarných kurzech pro veřejnost. Tato bohatá tvůrčí zkušenost zaručuje nejen mimořádně kvalitní průběh kurzů, ale také individuální přístup a pochopení pro výtvarný projev každého účastníka.

Podle zájmu a svých zkušeností si vybíráte některou z nabízených studijních skupin. Ty se dělí pro dospělé na kresbu, malbu, kresbu a malbu, figurální speciálku, modelování, dále skupinu pokročilých a také dětské skupiny. Tedy nepodceňujte své schopnosti a s odvahou pojďte vstříc v objevování svého výtvarného světa.
U nás je základem zájem o řemeslo, tvůrčí přístup k námětům, ochota k získávání rozhledu v kulturní oblasti, rozvíjet schopnost navázat na zkušenosti mistrů a hlavně chuť probudit v sobě vlastní svobodný výtvarný pohled. Ve výuce nejde pouze o instrukce, konzultace a teoretické rady, ale hlavně je možné se účastnit praktických ukázek vyučujícího a volně na získané zkušenosti samostatně navázat. Pravidelně ateliér nyní navštěvuje každý týden přibližně 100 až 120 zájemců od úplných začátečníků, po profesionály a rostoucí zájem je i o víkendové kurzy a další výtvarné akce ateliéru.
Web
Zavolat

Adresa:

Mečová 368/5, 60200 Brno-střed - Brno-město

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky