Baletní škola Ján Nemec

Foto: Baletní škola Ján Nemec

Baletní škola Ján Nemec:

Cílem naší školy není vychovat profesionální tanečníky, ale vzbudit u žáků zájem o toto krásné umění, které skutečně stojí za to. Před budováním poboček na mnoha místech dáváme přednost rodinnému typu školy v jedné budově, kde všechny své svěřence vyučuji osobně. Snažím se jim předávat lásku a vztah ke klasickému tanci (baletu), který mě jako aktivního tanečníka provázel částí mého života interpreta a v současné době i jako pedagoga.

I přes mnohé názory, že klasickému tanci odzvonilo si myslím, že s tímto nelze souhlasit. Klasický balet je profesním základem tanečníka a proto nelze vynechat abecedu klasického tance ani při soudobém tanci, protože to by znamenalo krok zpět, směrem k degradaci profese tanečníka v naší společnosti.

Balet je práce a dřina, při které se nikdy nedá říct, že je dílo hotovo. Nelze usnout na vavřínech, je to nekonečné hledání dokonalosti, ladnosti a graciéznosti. Pro mnohé děti začínající s výukou klasického baletu se může zdát "šoupání nohou" nekonečné a zdlouhavé, vždyť ve společenských tancích tančí hned, ale balet je běh na dlouhou trať, kdy cvičením vypracováváme dokonalost pohybu, ovládání svalů celého těla a snažíme se vítězit nejen nad sebou samým, ale i nad přírodou."
Web
Zavolat

Adresa:

Táboritská 1000/23, 13000 Praha 3 - Žižkov

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky