Kriketová akademie, z. s.

Foto: Kriketová akademie, z. s.

Kriketová akademie, z. s.:

Kriketová Akademie ČR, z.s. (KAČR) je neziskovou organizací zaměřenou na rozvoj kriketu v České republice. Po desetiletí existence kriketu v České republice vznikl KAČR jako organizace zaměřující se zejména na podporu účasti dětí, mládeže a české populace v kriketu. Ve hře, která byla doposud doménou především cizinců žijících v Praze.

Cílem Kriketové akademie je přinést kriket do českých škol a zařadit ho mezi sporty, ze kterých si bude příští generace českých atletů vybírat. V současnosti se objevila také možnost, že by se kriket mohl v roce 2024 zařadit mezi sporty, ve kterých se bude soutěžit na Olympijských hrách, a KAČR doufá, že v tomto případě zde bude mít Česká republika již své zastoupení.

Organizace se zaměřuje nejen na propagaci výuky kriketu. Cílem je také zpřístupnit program českým učitelům tělocviku, kteří přenesou kriket do českých škol. Díky blízké spolupráci s ČMKS, Mezinárodní kriketovou radou, Anglickou kriketovou asociací a kriketovým klubem Nottinghamshire County Cricket Club bude moci KAČR vytvářet vzdělávací materiály a tréninkové programy v českém jazyce, dále vzdělávat současné české kriketové trenéry, tak aby dosáhli mezinárodně uznávaných standardů, a vytvářet udržitelné programy pro další rozvoj hry v rámci České republiky.
Web
Zavolat

Adresa:

Viklefova 1723/3, 13000 Praha 3 - Žižkov

Partneři:


© 2019 Kroužkuj.cz, s.r.o. | Používáme cookies, viz Ochrana soukromí | Obchodní podmínky